Virtuosi di Kuhmo Forssassa

Tämän Virtuosi di Kuhmo- yhtyeen mainioon konserttiin päättyi vuoden 2020 syksyn konserttisarjamme. Ensi vuosi on yhdistyksemme 40. juhlavuosi ja sen ohjelman, joka tulee olemaan komea, suunnittelu on jo pitkällä. Ohjelman teemana on musiikki ja luonto ja se julkistetaan maaliskuussa Tammelan kirkossa järjestettävässä FiBOn "Maan synty"- konsertissa.

 

Nyt on mitä parhain aika liittyä yhdistyksemme jäseneksi, sillä vuoden alusta liittymällä jäsenyydestä saa parhaan mahdollisen hyödyn heti alusta alkaen.

Ensi vuoden alkukeväällä pidetään yhdistyksen sääntöjen mukainen varsinainen kokous, jossa valitaan yhdistykselle puheenjohtaja ja hallitus seuraavien kolmen vuoden ajaksi. Olisi hienoa, jos jäsenistöstämme löytyisi lisää innostuneita henkilöitä, jotka haluaisivat tulla mukaan kehittämään lounais-hämäläistä musiikkielämää. Kevään valinnoista voi tiedustella nykyisen hallituksen jäseniltä.