Lounais-Hämeen Musiikkipäivät ry:n vuosikokous pidettiin 20.3. 2019 Forssan kirjastolla. Kokouksessa hyväksyttiin normaalit vuosikokousasiat, kuten vuoden 2018 tilinpäätös, vuoden 2019 toimintasuunnitelma ja budjetti. Yhdistyksen jäsenmaksut päätettiin pitää ennallaan.

Uusina jäseninä yhdistykseen hallitukseen valittiin Ilppo Aaltonen, Antti Niemi, Anne Laulajainen ja Erkki Virtanen, joista Ilppo Aaltonen valittiin heti kokouksen jälkeen pidetyssä yhdistyksen hallituksen kokouksessa varapuheenjohtajaksi, Antti Niemi sihteeriksi ja tiedottajaksi ja Anne Laulajainen rahastonhoitajaksi. Puheenjohtaja Keijo Ahon varajäseneksi kulttuuriyhdistys Kuvion hallitukseen valittiin Liisa Ranki.

Kokonaisuudessaan Lounais-Hämeen Musiikkipäivien hallitus on nyt seuraava:

  • Puheenjohtaja: Keijo Aho
  • Varapuheenjohtaja: Ilppo Aaltonen
  • Rahastonhoitaja: Anne Laulajainen
  • Sihteeri ja tiedottaja: Antti Niemi
  • Jäsen: Toni Tatti
  • Jäsen: Erkki Virtanen
  • Varajäsen: Liisa Ranki